Partnerzy
Ambasadorzy programu
 

"... Każdy powinien sobie przypomnieć czy w życiu nie zaznał czegoś dobrego od kogoś innego. Jeżeli tak, to powinien też zwrócić uwagę na fakt czy on komuś innemu pomógł już w jakiś sposób. Czy odpłacił dobrocią za to co otrzymał. Solidarni dają mu ku temu wielką szansę ..."

"Jako naród mamy umiejętność jednoczenia się przeciwko wspólnemu wrogowi. Coraz częściej jednak pojawiają się inicjatywy społeczne, kulturalne, charytatywne, które solidarnie wspieramy. Najlepszym przykładem jest program stypendialny Solidarni. Mam nadzieję, że takiej solidarności będą się uczyły nasze dzieci. Dajmy im przykład!"

"... Solidarność jest fajnym hasłem dla przywołania i przypomnienia solidarności międzyludzkiej. (...) Tak rozumiana może spowodować, że pomożemy innym. Wspólnie w kogoś zainwestujemy, kto potem dzięki temu, że sam otrzymał pomoc, kiedyś tej pomocy udzieli innym..."

"Dzieci utalentowane często nie mają możliwości dalszego rozwoju. Znam kilka uzdolnionych osób, które nie poszły do szkoły teatralnej, ponieważ uważały, że nie było ich na to stać. Musiałyby jednocześnie pracować a przy takim rozłożeniu zajęć jakie jest w szkole aktorskiej jest to praktycznie niemożliwe."

"Program stypendialny Solidarni to kapitalna inicjatywa. Propozycja jest trafna dlatego, że każdy z nas odnosi jakiś sukces a jeżeli ma sentyment do swojej szkoły, jest dumny z tego co dokonał i jeśli jest osobą wrażliwą no to na pewno obudzi się w nim poczucie odpowiedzialności społecznej i solidarności."

Program stypendialny ?Solidarni? to właśnie element przekazywania pierwiastka ?solidarności? kolejnemu już pokoleniu. Przekazujmy go tak, jak go otrzymaliśmy.

"... Żyjemy w czasach kiedy każdy jest skupiony przede wszystkim na sobie, a ten program stypendialny zwraca uwagę na potrzeby innych i to mi się w nim podoba. Przypomina o tym, że sami kiedyś byliśmy młodzi i choć nasz start w dorosłe życie nie był łatwy, to dziś ma my juz wykształcenie, pracę, karierę. .."

"...Teraz wiele się zmieniło. Nie ma tak, że wszyscy mają tak samo. Niestety nie każde dziecko, nastolatek może spełniać swoje marzenia związane z rozwojem i edukacją. Dlatego absolutnie w Polsce przydałby się przemyślany system stypendialny ..."

"... Z czasów szkolnych nie zapamiętałem osób, które potrzebowałyby wsparcia finansowego. Dopiero po latach, na spotkaniu klasowym, dowiedziałem się, że wielu moich kolegów nigdy nie podjęło ryzyka rozpoczęcia studiów, właśnie z powodu braku funduszy! ..."

" ...Wystarczy zrobić taki mały rachunek strat i zysków. Nawet na własnym przykładzie. Przypomnijmy sobie swoje braki albo potrzeby, które przeszkadzały w osiągnięciu jakiś celów. Wtedy wystarczy już sobie tylko wyobrazić, że czasem przecież nawet niewielka pomoc mogła otworzyć nową drogę..."

"... Mamy w Polsce ogromny potencjał w ludziach, którzy chcą pomagać tylko czasem nie wiedzą jak. Prawdę mówiąc od lat nie ma też okoliczności, które są w stanie wykrzesać w człowieku wszystkie te cechy, które moglibyśmy błogosławić i być z nich dumni. ..."

"Oczywiste jest, że stypendia są potrzebne. Są ogromne nierówności.  Z jednej strony młodzi ludzie, którzy już na poziomie gimnazjum zaczynają męczyć rodziców o samochód i dostają go, a z drugiej strony bardzo duża grupa młodych ludzi, nie ma tego komfortu..."

"... Szkoła była dla nas, dzieciaków wszystkim. Także domem kultury, teatrem, kinem ? jeśli była taka okazja i potrzeba. Tam się uczyłem grać na akordeonie, tańczyłem w zespole ludowym, recytowałem wiersze?"

"... Potrzebujemy takich programów stypendialnych jak Solidarni. Potrzebne są środki dla tych, którzy w jakiś sposób wyróżniają się z całości, a nie posiadają środków materialnych. Warto inwestować i wspomagać młodych ludzi ..."

Jeżeli kogoś na to stać, żeby ze swoich miesięcznych dochodów przeznaczyć jakąś stałą sumę na dobry cel, to program stypendialny Solidarni daje nam ku temu świetną okazję. Uczniowie na tym skorzystają i będą mieli większą motywację do pracy nad sobą, do doskonalenia się. Super!

"... Nasze Państwo nie jest niestety na tyle silne, żeby zapewnić tego typu wsparcie, więc trzeba sobie pomagać  . Chciałbym namówić kilka osób, aby wsparli taką ideę i przyłączyli się do niej. Warto uświadomić sobie, że w Polsce mieszka bardzo dużo osób, żyjących na skraju ubóstwa..."

"Nasze państwo nie jest zbyt prężne we wspieraniu słabszych. Trzeba wyrównać te szanse i pomagać jak kto może. Nie trzeba fundować całego stypendium, ale gdyby tak skrzyknęło się parę osób to wtedy grosz do grosza i uzbiera się spora sumka."

"... Byłam dzieckiem z biednej rodziny i nienajlepszej dzielnicy. Dzięki nauce wiedziałam, że mam szansę by coś zmienić na lepsze w swoim życiu. To szkoła dała mi pewność, że ucząc się dobrze mogę walczyć o stypendia i dalszy rozwój, a to da mi duży potencjał na przyszłość..."

"... Przy dzisiejszym kryzysie autorytetów dla takich młodych ludzi, którzy dzisiaj są w szkołach, może to właśnie my ? absolwenci ich szkół - moglibyśmy być tymi, którzy udowadniają swoją postawą, że uczciwie przeżyli życie i coś osiągnęli ...."

"Myślę, że stypendia mogą rozwijać prawdziwe talenty. Jednak bardzo dużo zależy także od nauczycieli - czy będą to osoby, które poprowadzą ucznia i odkryją w nim pokłady możliwości, umiejętności i ponadprzeciętności. Zły nauczyciel może psuć wszelkie talenty. Miejmy nadzieję, że uda się dzisiaj znaleźć grono ludzi, którzy potrafią być nauczycielami z powołania."

"...Pochodzę z małego miasteczka Brzeg Dolny pod Wrocławiem, tam skończyłem podstawówką i liceum. Z podstawówką mam nie najlepsze wspomnienia bo w tej samej szkole uczyła moja mama i wszelkie niesubordynacje, a było ich sporo, natychmiast do niej docierały więc nie miałem lekko..."

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja