Fundacja Świętego Mikołaja
Fundacja Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja

Działa od 18 lat. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt kampanii społecznych. W ramach swojej działalności prowadziliśmy takie akcje jak „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi! Pomóż samotnym matkom" dla Caritas Polska. Przez ponad 10 lat przy współpracy z Dziełem Nowego Tysiąclecia przygotowaliśmy kampanie Dnia Papieskiego. Ostatnia kampania Dnia Papieskiego przy, której współdziałaliśmy to kampania „Świętymi bądźcie !” zrealizowana w 2014 roku.

Nasza misja...

... to rozumieć i pomagać.  Chcemy pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Wiemy, że wspólnie doświadczana ludzka bieda otwiera serca, buduje więzi, prowadzi do prawdziwego spotkania drugiego człowieka. Swoje miejsce widzimy w dotarciu do ludzi w potrzebie. Dlatego nie bez przyczyny łączymy działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

18 lat naszej działalności to:

- 8 tysięcy dzieci, którym pomogliśmy

- 38 kampanii społecznych

- 40 mln zł zebrane na cele charytatywne i społeczne

- 60 badań dotyczących problemów społecznych

W 2005 roku otrzymaliśmy nagrodę Pro Publico Bono za najlepszą inicjatywę obywatelską. Rok później, zostaliśmy laureatem nagrody TOTUS w kategorii "Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II". W 2008 roku Caritas Polska przyznał Fundacji nagrodę Ubi Caritas. W 2011 roku zostaliśmy uhonorowani Obywatelską Nagrodą Europejską  przyznaną przez Parlament Europejski za nasz program stypendialny.

Bieżąca działalność

Obecnie koncentrujemy się na pomocy zdolnej młodzieży. Od 2010 roku prowadzimy fundusz stypendialny "Stypendia św. Mikołaja". Aktualnie mamy dwa programy stypendialne: „Stypendia św. Mikołaja"  (www.stypendia.mikolaj.org.pl ) oraz „Na rodzinę można liczyć" (www.ikea.pl/stypendia  - we współpracy i dzięki wsparciu firmy IKEA). W ich ramach wspieramy uzdolnione dzieci i młodzież z całej Polski. Programy stworzyliśmy, by budować solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest nie tylko zbiórka pieniędzy na stypendia dla bardzo zdolnych uczniów, ale również aktywizacja społeczności lokalnych, które zachęcamy do wspierania uczniów i dawania im tym samym szansy na lepszą przyszłość.

Całkiem nowym programem, który z powodzeniem realizujemy jest Akademia Liderów.  Program ten ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych i aktywnych w działania społeczne i sprawy publiczne. Projekt realizujemy wzmacniając postawy liderskie wśród zaangażowanej społecznie młodzieży pochodzącej z całej Polski. Dokonujemy tego poprzez szkolenia i warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i wyjazdy, poprzez wymianę doświadczeń i pomoc w realizacji autorskich projektów. Celem programu jest pomoc młodzieży, która chce być aktywna społecznie, chce wpływać na losy naszego kraju, chce zmieniać swoje małe Ojczyzny - środowiska lokalne. Wyniki pierwszych analiz potwierdzają, że ta propozycja spotkała się z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem młodzieży, wyzwalając tkwiący w niej potencjał. (www.mikolaj.org.pl/akademia)

Wydajemy także książki oraz rocznik filozoficzny "Teologia Polityczna" . Skupione wokół niego środowisko prowadzi także portal, organizuje debaty, wykłady, happeningi i pokazy filmowe.(www.teologiapolityczna.pl)

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę: www.mikolaj.org.pl .

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja